בלנהיים
שלום אורח/תכניסההרשמה
חיפוש באתר:  
   
 
 
שאלות ותשובות בנוגע ללימודי פסיכולוגיה בחו"ל

בלנהיים מספקת ייעוץ וליווי לסטודנטים בתהליכי הקבלה לתארים מתקדמים בחו"ל.

בלנהיים מלווה את המועמדים בכל תהליך הקבלה, כתיבת ה-application לאוניברסיטאות השונות, סיוע בכתיבת המלצות לדוגמא וכן סימולציות הכנה מלאות לראיונות הקבלה.

מה כוללים שירותי ההכנה של בלנהיים לאוניברסיטאות בחו"ל? 

בלנהיים חרטה על דגלה להעניק שירותי ייעוץ בקבלה לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה בארץ ובחו"ל. שירותי ההכנה של בלנהיים להגשת מועמדות לתואר אקדמי בחו"ל כוללים ליווי אישי על ידי יועצים אקדמיים אמריקאיים, בעלי ניסיון של שנים בתהליכי קבלה לאוניברסיטאות בחו"ל.

תהליך הייעוץ והליווי כולל, בין היתר: סיוע בכתיבת האפליקשיין, הכנת חיבורים, הכנה לראיונות הקבלה וטיפים לכתיבת המלצות לממליצים ישראליים. שירותי ההכנה ניתנים בישראל והם מגובים במחקר ובפיתוח של בלנהיים על מוסדות אמריקאיים ואירופאים מובילים.

מה כוללים שירותי בלנהיים בחו"ל?
בדומה לשירותינו לתארים מתקדמים בישראל, השירות ניתן באופן אישי ומותאם לצרכי המועמד. יועץ חו"ל מקיים פגישות אישיות עם המועמד ומסייע לו בבחירת תוכנית הלימוד המתאימה, כתיבת החיבורים, כתיבת הצעות המחקר והכנה לראיונות.


מי הם היועצים של בלנהיים לתארים מתקדמים בחו"ל?

מומחי קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, אשר, גרים בארץ והם לרוב אמריקאים/אירופאים. היועצים שלנו הם מומחים בתחום. מכירים את תהליכי הקבלה בחו"ל באופן מעמיק וסייעו לסטודנטים רבים להתקבל ללימודים.


מדוע היועצים של בלנהיים חו"ל הינם מומחי קבלה ואינם בהכרח פסיכולוגיים?

לאחר מחקר מעמיק בנושא וניסיון רב, הבנו שהידע הנדרש לשם מתן ייעוץ בתהליכי הקבלה בחו"ל, אינו מתבסס בהכרח על הצורך לעבור את התוכנית כפסיכולוגיים ישראליים. החלק המהותי ביותר במתן ייעוץ מיטבי מתבסס על היכרות מעמיקה עם תהליכי הקבלה, היכולת לערוך הצעות מחקר ברמת אנגלית גבוהה מאוד, היכולת לסייע בעריכת חיבורים היכולת לברר מהם תנאי הקבלה והיכולת לבצע סימולציות לראיונות עצמם במנטליות אירופאית או אמריקאית.


מאיפה כדאי להתחיל את תהליך הקבלה שלי לחו"ל?

אם אינך דוברת שפה נוספת מלבד אנגלית, מומלץ להתמקד תוכניות בארה"ב, אנגליה וכן בתוכניות הנלמדות באנגלית בהולנד ובהונגריה. בתחילת תהליך הבירור כדאי להבין האם הכוונה לחזור לארץ ולעסוק בפסיכולוגיה קלינית או שמא גם ללמוד לימודי דוקטורט (מסלולים שלרוב נמשכים בין 5-6 שנים).


לאיזה תוכנית כדאי להגיש?

תלוי לאן ולאיזה תחום מנסים להתקבל. מנעד האופציות בחו"ל הוא מאוד רחב והקבלה למסלולים השונים משתנה בהתאם לתוכנית ולמדינה. מכיוון שבכל שנה נפתחות תוכניות ותנאי הקבלה לעיתים משתנים, כדאי לברר באופן ספציפי את התוכניות שרלוונטיות עבור המועמד.


מדוע לא ניתן לספק רשימה של המוסדות האקדמיים מוכרים בחו"ל?

מועצת הפסיכולוגים בישראל אינה קובעת רשימת מוסדות מוכרים בחו"ל, אלא מספקת רשימת הנחיות כלליות לגבי אופי הקורסים וההכשרה של תארים מתקדמים בפסיכולוגיה בחו"ל. בסוף רשימת הכללים, קובעת המועצה כי בתהליך אישור ההסמכה מחו"ל- כל מקרה ייבחן לגופו. לכן, אנו ממליצים לבחור בתוכנית אשר תואמת כלל שניתן את כללי מועצת הפסיכולוגים וכן לבחור תוכניות שישראליים חזרו מהן לארץ וקיבלו את הסמכה (לאחר השלמות כאלה ואחרות שתלויות בסוג התוכנית).


איך ממנים את התואר בחו"ל?

זו שאלה קשה והיא תלויה גם באזרחות אמריקאית או אירופאית. לישראלים שאין אזרחות זרה, מומלץ לבחון מלגות בינלאומיות של הקונסוליה בארץ, האוניברסיטה והתוכנית הרלוונטית. לרוב במוסדות האקדמיים בחו"ל ישנן מחלקות של סיוע כלכלי וניתן לברר עם המחלקה את הזכאות. גם אזרחות אירופאית אינה מבטיחה קבלת מלגה אוטומטית. באנגליה לדוגמא דורשים גם מאזרחי האיחוד האירופאי לחיות מספר שנים במדינה, על מנת להיות זכאים למלגה.


מהו הדדליין להגשת חומרי הרישום?

מאוד משתנה ותלוי באופי התוכנית, אך צריך לזכור כי ההגשה ללימודים בחו"ל מתבצעת כשנה לפני תחילת הלימודים. לדוגמא- הגשה ללימודים בחו"ל בחודש דצמבר 2012 עבור תחילת לימודים בחודש ספטמבר 2013. בארה"ב לרוב ההגשות לתוכניות מסתיימות בחודשים נובמבר- דצמבר. באנגליה בחלק מהתוכניות לתואר שני מועדי ההגשה הינם סביב סוף ינואר ובחלק מהתוכניות גם סוף מרץ. מכיוון שהשונות רבה מאוד בין התוכניות מומלץ לברר היטב את מועדי ההגשה לפני התחלת התהליך.
 

מידע נוסף על תארים מתקדמים בפסיכולוגיה בחו"ל - 

   יועצי בלנהיים חו"ל    נהלים לקביעת מעמד מקצועי בפסיכולוגיה קלינית למסיימי לימודים בחו"ל
  שאלות ותשובות ללימודי פסיכולוגיה בחו"ל   מידע על לימודי תארים מתקדמים בפסיכולוגיה בארה"ב

  מלא/י את טופס קבלת פרטים על מנת להניע את תהליך ההכנה שלך לתואר בפסיכולוגיה בחו"ל

מצאת טעות -אנא עדכנ/י אותנו במייל  mistake@blenheim.co.il

 

אודות
 אודות
 הצוות שלנו
 השוואת מסלולי הייעוץ
 לימודי פסיכולוגיה בחו"ל
 הייחודיות שלנו
תהליך הקבלה MA פסיכולוגיה
 תהליך הקבלה-כללי
 קצת על קורות החיים/ תיאור עצמי
 קצת על ראיונות/ מרכזי הערכה
 קצת על המלצות
 שאלות ותשובות על תהליך הקבלה
 נוסחה מנצחת לקורות חיים ?
מרכז המידע פסיכולוגיה
 תואר שני בפסיכולוגיה למתחילים
 תואר שני בפסיכולוגיה למתקדמים
 השלמה לקלינית באוניברסיטת ת"א
 תוכניות השלמה לעבודה סוציאלית
 השוואת מסלולי הייעוץ
שאלות ותשובות
 בלנהיים כללי
 בלנהיים שירותים
 אתיקה
 בלנהיים חו"ל
סטודנטים מספרים
 "אני רוצה להודות לצוות של...
 "אהבתי בבלנהיים את היחס ה...
 "כשהתחלתי את התהליך בבלנה...
 "אני ממליצה בחום על בלנהי...
 "אני חייבת לציין שכל התהל...
 "בלנהיים סיפקו לי שירות א...
צור קשר
 בלנהיים דרושים
 שתפו אותנו...
 אודות השם "בלנהיים"
 טופס קבלת פרטים
מסלולי הייעוץ  מסלולי הייעוץבלוג  בלוגעוד פרטים ?   עוד פרטים ? לעדכונים שוטפים!  לעדכונים שוטפים!פורום בלנהיים   פורום בלנהיים
© כל הזכויות שמורות לבלנהיים.
נבנה ע"י בי אנד די אתרים | בניית אתרים | אחסון אתרים